Haber

“Muhtarlarımız Demokrasinin Temelidir”

19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen tören, Menemen Muhtarları Derneği Başkanı ve Yanıkköy Mahalle Muhtarı Nevzat Güven’in çelenk sunumuyla başladı. Törene Menemen Kaymakamı Fatih Yılmaz, Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, Menemen Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Kaçar, siyasi parti temsilcileri, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları, meclis üyeleri, muhtarlar ve üyeleri katıldı.

“BİZİM BAYIMIZ. CUMHURBAŞKANI, muhtarlara çok önem verdi”

Menemen Muhtarları Derneği Lideri İnanç, “Muhtarlar, bir yandan kırsal ve merkezi bölgelerde yaşayan mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla bağlarında aracılık görevi üstlenirken, diğer yandan katılımın sağlanması konusunda değerli bir görevi yerine getiriyorlar, modern kamu yönetimi anlayışının en temel ihtiyaçlarından biridir. Bu nedenle muhtarlar çalışkan, adil, halkın güvenini kazanmış, hukukun üstünlüğüne inanan kişilerdir. “Bu vesileyle 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyor, tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi. Güvenat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan döneminde muhtarların özlük hakları ve çalışma koşullarının iyileştirildiğini ve özel önem verildiğini belirterek, Erdoğan’a da teşekkür etti.

TÖREN SONRASI BELEDİYEDE BİRLİK DURUŞU

Tüm muhtar ve üyelere karanfil dağıtan Önder Yardımcısı Pehlivan, törenin ardından muhtarları makamında ağırladı. Burada muhtarlara seslenen Pehlivan, “Sizler toplumumuzun kalbindesiniz. Siz vatandaşlarımızın sesi, yüzü ve umudu oluyorsunuz. Mahalle sakinlerimizin ihtiyaçlarını anlamak ve bu ihtiyaçları karşılamak için büyük çaba harcıyorsunuz. Sizler yerel yönetimlerimizin temel taşlarısınız ve Menemen’de bu görevi layıkıyla yerine getiriyorsunuz. Sizlerle çalışmaktan onur ve gurur duyuyorum. Menemenimiz için en iyisini yapmaya devam edeceğiz. Bugüne kadar gösterdiğiniz samimiyet ve dayanışma için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu özel günde siz değerli muhtarlarımızın ve üyelerimizin 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü canı gönülden kutluyorum. “Burada olman iyi.” söz konusu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu