Ekonomi

İstanbul Havalimanı onay oranı yüzde 89’a çıktı

Yolcularına kusursuz bir seyahat deneyimi yaşatmak hedefiyle yola çıkan İGA İstanbul Havalimanı’nın her yıl iyileştirmeye açık alanlarını belirlemek amacıyla yaptığı araştırmanın 2023 sonuçları açıklandı. GfK (Bilgiden Büyüme) araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre, İstanbul Havalimanı’nın onaylanma oranı önceki yıllara göre arttı. İGA tarafından yapılan açıklamada, İstanbul Havalimanı’nın halk arasında ilk kez onaylanma oranının 2021 yılında yüzde 84 olduğu, bu oranın 2022’de yüzde 83’e, bu yıl ise yüzde 89’a çıktığı kaydedildi.

En çok beğeniyi “Büyük ve geniş” seçeneği aldı.

Açıklamada, katılımcılara İstanbul Havalimanı’nı sevme nedenlerinin sorulduğu belirtilirken, en yüksek puan alan beğenme kriteri olarak “büyük/geniş” seçeneğinin öne çıktığı vurgulandı. Açıklamada, “Havaalanının temiz olması”, “çalışanların yardımsever ve güler yüzlü olması” ve “ferah, temiz ve düzenli olması” seçeneklerinin ankette ilk sıralarda yer aldığı belirtildi.

Katılımcılardan İstanbul Havalimanı’nı belirli kriterler çerçevesinde değerlendirmelerinin istendiği araştırmada, şu seçeneklerin öne çıktığı belirtildi: “Yolcu memnuniyetini önemsemek, havalimanının rakiplerine göre teknolojik açıdan daha gelişmiş olması, olanaklar sunması özel ihtiyaçları olan yolculara ve çocuklara yönelik, prestijli bir havalimanı olmaktır”.

“Beğeni oranını artırmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz”

İGA Genel Müdür Yardımcısı Selahattin Bilgen, havalimanının tüm operasyonel süreçlerini bilimsel çalışmalar ışığında ve araştırmalar sonucunda organize edip yönettiklerini belirtti. Bu bağlamda yolculara sundukları hizmetin her geçen yıl daha da takdir edilmesinden büyük mutluluk duyduklarını vurgulayan Bilgen, şöyle konuştu: “İGA İstanbul Havalimanı, sadece farklı kültürlere değil, farklı yaş gruplarına yönelik tasarlanmış hizmetler sunmaya gayret ediyor. Gruplara ve yolcuların özel ihtiyaçlarına, Türk misafirperverliği anlayışıyla yüzlerce farklı ülkeden milyonlarca yolcuya kusursuz şekilde hizmet vermekteyiz.” “Tüm dünyaya hizmet veren bir havalimanı olarak bu takdir oranının daha da artması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” Şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu