Ekonomi

Wayflyer ile Neuberger Berman arasında 1 milyar dolarlık anlaşma

HANDE BERKTAN

Pandeminin ardından büyümeye devam eden e-ticaret bölümündeki girişimlere finansman sağlayan Dublin merkezli Wayflyer, ABD’li yatırım yönetimi firması Neuberger Berman’dan 1 milyar dolar sermaye temin ettiğini duyurdu.

E-ticaret işletmelerine kredi sağlayan bir platform sağlayan Wayflyer’in kurucu ortağı ve CEO’su Aidan Corbett, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Neuberger Berman’ın sağladığı bu 1 milyar dolarlık sermaye, şirketimizin başarısını ve dayanıklılığını gösteriyor. E-ticaret müşterilerinin her türlü ekonomik koşulda gelişmeye devam edebilmesi, “Bu bize sermaye ve ateş gücü sağlayacak.” dedi.
Wayflyer müşterilerinin yaklaşık yüzde 65’i Amerika Birleşik Devletleri ve Kuzey Amerika’da bulunmaktadır. Geri kalanı Batı Avrupa’da, özellikle İngiltere ve Avustralya’da.

Morgan Stanley, e-ticaret sektörünün bugün 3,3 trilyon dolardan 2026’da 5,4 trilyon dolara büyüyebileceğini ve e-ticaretin önümüzdeki üç yıl içinde satışların %27’sine ulaşacağını tahmin ediyor.

Wayflyer CEO’su Corbett, Wayflyer’ın 1 milyar dolarlık anlaşmadan elde edeceği geliri şirketin özellikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki büyümesini hızlandırmak için kullanacağını duyurdu.

haber-osmangazi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu